Фізичні основи телебачення
Променева енергія та її вимірювання. Біофізичні особливості зору людини: денний та присмерковий зір, спектральна чутливість та розрізнюючи здатність ока, інерція зорового відчуття, контрастна чутливість ока, відчуття простору і кольору.
Основи колориметрі
Трикомпонентна теорія кольорового бачення, методи змішування кольорів, кольоровий простір, системи RGB та XYZ. Основні закони колориметрії.
Основи цифрового телебачення
Переваги цифрового телебачення у порівнянні з аналоговим. Основні параметри цифрового кодування: частота дискретизації, квантування за рівнями, швидкість цифрового потоку. Формати кодування кольорових зображень.
Перетворювачі сигнал – світло
Пристрої відображення безпосереднього спостереження. Принципи роботи LCD, LED, OLED. Проекційні кінескопи.
Перетворювачі світло – сигнал
Датчики на приладах з зарядовим зв’язком – лінійні та матричні. Матричні датчики з кадровим, рядковим та рядково-кадровим переносом зарядів. Телевізійні камери з трьома матрицями та з однією багато сигнальною матрицею.
Передавання сигналів цифрового ТБ по каналам зв’язку
Передавання по радіоканалу. Цифрові способи модуляції, що застосовані у ТБ:
багатопозиційні амплітудна, квадратурні фазова та амплітудна, COFDM модуляція.
Кодування сигналів зображення та звуку
Типи збитковості ТВ сигналів зображення: структурна, просторова, часова, фізіологічна. Методи стискання інформації. Стандарт JPEG – стискання нерухомих зображень. Стандарти МРЕG-1 та МРЕG-2 – стискання телевізійних зображень.
Цифрове ТВ мовлення
Системи мовлення: ефірне, кабельне, супутникове, стільникові. Стандарти DVB. Транспортний потік DVB. Стандарт кабельного мовлення DVB-C. Стандарт супутникового ТБ DVB-S. Стандарти ефірного ТБ DVB-T та Т-2.